Reklam
Reklam
iosb ikitelli haber -
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Çanakkale Zaferine Anlamli Kutlama

Çanakkale Zaferine Anlamli Kutlama
  • 14.05.2017
  • 896 kez okundu

Özel ikitelli OSB Mesleki veTeknik Anadolu Lisesi 18 Mart canakkale Zaferi kapsarnmda bir anma program’ gercekleOrdi. Programa, Ikitelli OSB Yonetim Kurulu Ba8kan Vekili Saban GULBAHAR, Miitwbbis Heyet Ba8kan Vekili Nihat TUNALI, Yonetim Kurulu Uyesi Nedim cIRPICI, Bapk§ehir lice Milli Egitim Muduru Ramazan YILMAZ, Okul Kurucu Muduru Tahir Firat SUEKINCI, Okul Muduru Rasim ASLAN ye ogretmenler kablim saolachlar.

kul Muduru Rasim ASLAN, Basaksehir !ice Milli Egitim Muduru Ramazan YILMAZ, Miltesebbis Heyet Bagkan

Vekili Nihat TUNALI, YOnetim Kurulu Balkan Vekili Saban GULBAHAR, giiniin anlam ve Onemini ifade eden birer konuama yaptilar. Okul Muduru Rasim ASLAN; “Saym Miitesebbis Heyet Balkan Vekilim, Saym Yonetim Kurulu Balkan Vekilim, Sam Ike Milli Egitim Mudurum, Sam kurucum ye cok degerli mesai arkadailarim, bir savas diisiiniin topla tiifekle miicadeleye karsi, canin ve kanmla karsilik verdigin bir miicadele.

fair canakkale isle qdyle de, Oviin Ey canakkale, cihan durdukca &Cm!

Omninde gostermedin bin dijsmana bir Sen bir biiyiik milletin savasa girdigi Basina yiiz milletin iisustagii yersin! Sen savasa girince marakla, okla, yayla, Karsma cikti duiman celikten bir alayla. Son topun donanmayla, tufegin bataryayla, Neferin ordularla boy Olciistiiga yersin!

Savas alanini duaunun, siperler arm sekiz metre. Yani olOm muhakkak. Cc dakika once gelen

bölüğün tamamı şehit olmuş. Bir üç dakika sonra kendisinin de şehit olacağının farkında ilerliyor. Ama ne ilerleme. Bir an bile sa, sılmak, durmak, geriye bakmak yok. Okuma bilenlerin ellerinde Kuran-ı Kerim var. Bilmeyenler Kelimei Şahadet getiriyor. Az sonra öleceğini bile bile gözünü kırpmadan şahadete gidiyor. İşte bu, Çanakkale Savaşının zaferle sonuçlanmasını sağlayan ve milletimize üstün başarı getiren yüce ruhtur! Şu dipnot ile konuşmamı bitirmek istiyorum. İstanbul’un, Türkiye’nin belli başlı okulları maalesef ki 1918 yılından sonra mezun veremeyecektir. Niye? Çünkü elleri kınalı ana kuzuları, vatan söz konusu olunca okullarını bırakacaklardır ve boşa koşu cepheye gideceklerdir. Galatasaray Üniversitesi, Sivas Lisesi, Kastamonu Lisesi, İstanbul Lisesi ve birçok öğretim kurumu 1919-1920 yıllarında hiç mezun veremeyecektir. Bir tarih öğretmeni olarak şunu ifade etmeliyim ki; Çanakkale’ye her gittiğimde tüylerim diken diken olur. Yağmur yağdığında dereleri koyu luzil akar. Toprağında sakladığı çok şehidimiz var. Ben Türk milletinin gücüne kuvvetine inanıyorum. Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi olduktan sonra hiç kimsenin bizi yıldırabileceğini düşünmüyorum. Çanakkale şehitlerimizin ve bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” Şeklinde konuştu.

Başakşehir Ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan YILMAZ şunları ifade etti: Sayın İkitelli OSB Yönetim Kurulu

Başkan Vekilim, Müteşebbis Heyet Başkan Vekilim, değerli öğretmen arkadaşlarım, yönetici arkadaşlanm ve siz sevgili gençler, herkese selam olsun. Bugün burada 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutlamak ve şehitlerimizi rahmetle anmak için toplanmış bulunuyoruz. Çanakkale Savaşı, tarihimiz ve milletimiz için önemli bir dönüm noktasıdır. Çanakkale geçilmez diyoruz. Geçilmemesi için geçmişte verdiğimiz mücadele geleceğimize ışık tutmaktadır. O günden bugüne büyük ihanetler yaşadık. En büyük ihaneti ise 15 Temmuz’da yaşadık. Şuna inanıyor ve biliyoruz ki;  özellikle son zamanlarda Avrupa ülkelerinin, ülkemizle ilgili tavırları ve davranışları bizi daha çok düşünmeye ve çalışmaya sevk etmiştir. Sevgili gençler bizim Çanakkale’yi geçilmez kılmamız için güçlü olmamız ve bilimi, teknolojiyi, sanatı bizim üretmemiz gerekir. Özetle; bilim, teknoloji ve iman gücüyle Çanakkale’yi ebediyen geçilmez kılmış olacağız. Hepimizin görev ve sorumlulukları var. Değerli öğretmen arkadaşlarımın bu bilinçte gençlerimizi yetiştirdiğine inanıyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Rasim ASLAN ve Ramazan YILMAZ’m ardından söz alan İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban GÜLBAHAR ise; “Çok değerli başkanlarım, değerli müdürüm, siz çok kıymetli öğretmenler, çok değerli hanımefendiler ve beyefendiler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Arif Nihat Asya diyor ki: Onlardan kaldı bu toprak… Biz gezip tozmayalım mı? Yabanlar kıskanır diye Destan da yazmayalım mı? Bir devlet düşünün. Devlet-i Aliyye Osmanlı. Viyana kapılarından Rusya steplerine, steplerden Afrika içlerine kadar uzanan büyük bir coğrafya. İki tane büyük savaş var. Birincisi Çanakkale’de verdiğimiz savaş ki burada cihanla savaştık. Ikincisi Kut’ül Amare. Orada büyük bir zafer daha kazandık ve Ingiliz ordusunu Kut’ül Amare’de teslim aldık. Her ne hikmetse bu zafer bize unutturulmuş. Zannediyorum 18 Nisan yıldönümü. Koskoca İngiliz ordusu Osmanlı tarafmdan esir alınmıştır ve bu da Çanakkale Zaferi’nden sonraki en büyük zaferdir. Çanakkale

Zaferi neden çok önemlidir? Çünkü Çanakkale Zaferi dünyanın kaderini değiştirmiştir. Bir Çarlık Rusya’sı vardı. Çok büyük bir güçtü ve Rusya orduları Erzincan’a kadar gelmişti. Bütün Anadolu’yu işgal edeceklerdi. İtilaf donanmaları Çanakkale’den geçip Çarlık Rusya’ya yardıma gidemedikleri için komünist ihtilal oldu. Rusya el değiştirdi, devrimler oldu ve dünya ondan sonra yeniden kuruldu. Sonuç itibariyle; Osmanlı’nın son subayları giderken bize bir devlet kurarak gittiler. Allah hepsine rahmet eylesin. Yine Gazi Mustafa Kemal Paşa ve onun silah arkadaşları, Osmanlı’nın küllerinden bize bir devlet kurarak geçip gittiler. Her şey mukayese ile kaim. O savaşı kazananlarm bugünkü ekonomik ve gelişmişlik durumları nerede bizim gelişmişlik durumumuz nerede. Baktığımız zaman; hem sevinebileceğimiz hem de üzülebileceğimiz taraflarunız var. Ülkemizde ilk sayım 1927’de yapılıyor. Nüfusumuz 13 Milyon 600 bin ve bunun büyük çoğunluğunu kadınlar ve çocuklar oluşturuyor. Erkek nüfusu fevkalade az. Savaştan dönenlerin kafalarındaki tek düşünce çocuklarımızın karınlarını nasıl doyurabiliriz? Böyle bir Türkiye’den nüfusu seksen milyonu aşmış bir Türkiye’ye geldik. Fakat sayın milli eğitim müdürümüzün de ifade ettiği gibi büyük ihanetlerle karşılaştık. Son ihanet sadece FETC. ihaneti değildir maalesef bu bir NATO, CIA ve Pentagon hareketidir. FETO hareketi olarak bizim karşımıza çıktı. Ve hakikaten Türkiye bundan çok etkilendi. İtibarsızlaşma bütün kurumlara sirayet etti. En başta da ordumuza siyaret etti fakat ordumuzun sağduyulu subayları ve halkımız büyük bir irade ile bu kalluşmaya dur dedi. Dünyada bunun benzeri bir olayın olduğunu zannetmiyorum. Tankların altına yatanlar, tanklara karşı direnenler… Kadınıyla, çocuğuyla, erkeğiyle herkes bu ihanet hareketine karşı dur dediler. Dünya ülkelerinde bunu yapabilecek ikinci bir ülkeye rastlamış değilim. Netice itibariyle o insanlara ve tüm şehitlerimize bir vefa duygusu içerisindeyiz. Şehitlik bir insanın hayatta erişemeyeceği en büyük rütbedir. Cenab-ı Allah diyor ki; “Siz onlara ölü demeyiniz, onlar diridirler ve sorgusuz sualsiz kul hakkı dahil olmak üzere doğrudan cennete gidecek insanlardır.” Ne mutlu o insanlara. Sözlerimi sonlandırırken son olarak şunu söylemeliyim değerli arkadaşlar, ülkemiz çalışma seferberliği ile beraber bir gönül seferberliğine girmek durumundadır. Yani gönül seferberliği ile beraber bir çalışma bir istihdam seferber-ligine girmek mecburiyetindeyiz. Çok çalışacağız. Biz çok çalışırken bizi yönlendirmesi gereken devlet kurumlarımıza da çok iş düşmektedir. Daha öncede ifade etmiştim. Bürokrat olarak önümüze hendekler çıkaran bir devlet yapımız var.

İnşallah milli devlet güçlü iktidar mantığıyla Türkiye hedefine ulaşacaktır. Gök mavi, başak sarışın. Tadı ne güzel barışın. Ey vatan on savaşa değer senin her karışın diyor, hepinize saygılar sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Son olarak konuşan İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Başkan

GÜLBAHAR; GÖNÜL SEFERBERLIĞI İLE BERABER BİR ÇALİŞMA BİR İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE GİRMEK MECBURİYETİNDEYİZ. ÇOK ÇALİŞACAĞİZ. BİZ ÇOK ÇALİŞİRKEN BİZİ YÖNLENDİRMESİ GEREKEN DEVLET KURUMLARIMIZA DA ÇOK İŞ DÜŞMEKTEDIR.

Vekili Nihat TUNALI, Çanakkale Zaferinin tarihimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Çok değerli Yönetim Kurulu Başkan Vekilim, Milli Eğitim Müdürüm, okulumuzun emektarları, kurucu müdürüm, okul müdürüm ve siz değerli eğitmenlerimiz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamhyorum. Bu ülke çok büyük bir ülke ve bizlerin bizden başka dostu yok. Biz kuruluşumuzdan bugüne çok büyük badireler atlattık ama biraz önce gerek milli eğitim müdürümüzün gerekse Şaban başkanımızın ifade ettiği gibi 15 Temmuz darbe girişimi bize çok önemli dersler verdi. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Sizler kutsal bir görev yapıyorsunuz. Çocuklarımız’ eğitiyor ve gençlerimizi yetiştiriyorsunuz. Bu

ülkenin geleceği sizler ve sizlerin yetiştirdiği çoculdarımızın elinde. Ben bu okula geldikçe tüylerim diken diken oluyor. Arkadaşlarımızla birlikte bu okulun açılmasına vesile olduk. Başkanlarımıza ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Sizler, sanayimizin ve bu ülkenin ihtiyacı olan ve kalkınmamıza destek olacak bireyler olarak yetişiyorsunuz. Ben sizlerden daha fazla gayret daha fazla emek bekliyorum. Çanakkale geçilmez diye yarat-tığımız destan ilimle, eğitimle, bilimle taçlandırılmalıdır. Çanakkale Zaferinin 102.yılı kutlu olsun. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı gösteriler sergilendi ve duygu dolu anlar yaşandı.

Kaynak : İkitelli OSB Haber

CUMHURBAŞKANIN’DAN SANAYİ AÇIKLAMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda açıklamalarda bulundu. Endüstri ve savunma...
TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılı açıklamasında, eylül ayına ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı...
TOSİAD Yönetim Kurulundan İkitelli OSB’ye Ziyaret
TOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semra SANİYE MERT, Başkan Yardımcısı Salih TANRIVERDİ ve beraberindeki heyet Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan TUNÇ’u ziyaret...
Konya Tanıtım Günlerinin Açılış Programı Gerçekleştirildi.
İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan TUNÇ, KONSİAD’ın düzenlediği “Konya Tanıtım Günleri’nin açılış programına katılarak 62., 63. ve 64. Türkiye...
HDP’li Garo Paylan Fransız kanalında Türkiye’yi suçladı
France 24 kanalının konuğu olan HDP’li Garo Paylan, bir Ermeni olarak Türkiye’nin Afrin’de soykırım yapmasından korktuğunu söyledi. Türkiye sınırında oluşturulmak...
Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerini örnek aldı
Yarın 36. Olağan Kurultay’ını düzenleyecek olan CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerinde olduğu gibi salonun ortasına kurulan platformda eşiyle birlikte...
Nevşin Mengü CHP’ye üye olmak istedi
Parti Meclisi üyeliği için CHP’ye üye olmak isteyen Nevşin Mengü’nün talebi reddedildi. CNN Türk’ten kovulmadan önce ekranda gazetecilere tarafsız olma...
CHP’de kurultay günü
CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nın gerçekleştirileceği Ankara Spor Salonu’na gidecek partililere kavga edilmemesi için özel uyarılar yapıldı. Aldığı seçim yenilgilerinden sonra...
Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurultay heyecanı sardı
Kurultay öncesi bir açıklama daha yapan CHP Lideri, kurultaydan sonra AK Parti’yi devireceklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36....
İHA’larda yeni dönem: Uydudan görüntü ve kontrol
Türkiye’nin büyük atılımlar gerçekleştirdiği savunma sanayisinde gurur verici adımlar atılıyor. TAI’nin geliştirdiği ANKA İHA’lar artık uydudan kontrol edilebilecek, görüntü alınabilecek....
Zeytin Dalı’nda son bilanço: 897 terörist etkisiz hale getirildi
TSK, Zeytin Dalı Harekatı’nın son rakamlarını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde bulunan Afrin kentindeki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği...
Sokak hayvanları için barınak inşa ediyorlar
Edirne’nin Keşan ilçesinde Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, gönüllülerin de yardımıyla sokak hayvanları için barınak inşa ediyor. Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma...
Vatan Caddesi’nde minibüs yandı
Fatih’te bulunan Vatan Caddesi’nde, seyir halindeki bir minibüs aniden yanmaya başladı. Yanan araç kısa süre içinde küle döndü, trafik durma...
Kazalar artınca, polis emniyet kemeri uygulaması yaptı
Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüs ve minibüslerine yönelik emniyet kemeri uygulaması yaptı. Yolcuları, emniyet kemeri takmaları konusunda tek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bitlis konuşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na seslenerek “PYD, PKK, YPG terör örgütü müdür? Yiğitsen açıkla ama açıklayamazsın” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te...