Reklam
Reklam
iosb ikitelli haber -
$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

İkbal Gürpınar’dan bomba açıklamalar!

İkbal Gürpınar’dan bomba açıklamalar!
  • 29.12.2015
  • 922 kez okundu

Yeni Akit’ten Mehmet Özmen’in röportajı…

Samanyolu Televizyonu’nda ve Türkçe Olimpiyatları’nda sunuculuk yapan İkbal Gürpınar Akit’e önemli açıklamalarda bulundu. Fetullah Gülen grubuna yönelik yaptığı her toplantıda trilyonların toplanmasını sağladığını belirten İkbal Gürpınar, “17 Aralık sonrasında Zaman aboneliğini bıraktığı için babamı tehdit ettiler. Hidayet Karaca’ya bana yaptıklarından dolayı hakkımı helal etmiyorum” dedi.

İşte, yıllarca Samanyolu Televizyonu’nda sunuculuk yapan İkbal Gürpınar’ın şok açıklamaları:

BABAMI TEHDİT ETTİLER

– Paralel Yapı’nın insanlara nasıl zulüm yaptığına dair yaşadığınız olaylar var mı?

Bakın ben size Babamın bana anlattığı bir meseleyi aktarmak istiyorum.  17 aralık öncesi Zaman Gazetesi aboneliğini iptal ettirdiği zaman, işyerine  Vergi Dairesi’nden bir adam gelip ‘Neden aboneliğinizi sonlandırdınız? Bak biz sizi kontrole gelmiyoruz, sizi hiç sıkmıyoruz. Tekrar Zaman aboneliğine devam edin’ deyip üstü kapalı tehdit ettiler. Sonrasında kıramayacağı kişiler devreye girip yeniden abone yaptırmışlar. Bu kez 17 Aralık sonrası yine aboneliği iptal ettirdiğinde   Kırıkkale’deki ağabey olan bir pastahanenin sahibi Hocam, iptal ettirmek şöyle dursun,daha çok abone olmalı,destek vermelisin demiş. Babam ise ,artık yaşlandığını,gazetelerin hepsini okuma fırsatı olmadığını söyleyip reddetmiş. Görüyorsunuz şu yaptıklarını değil mi?

HİMMET VERMEYİNCE TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞINDAN İÇERİ ATTILAR

– Başka yaşadığınız bir örnek paylaşabilir misiniz?

Mekke’de 17 Aralık sonrası Kabe’nin dibinde Türk hacılar sohbet ederken İzmit’li kereste tüccarının anlattıkları çok daha korkutucu. Abiler gelip bundan böyle Cemaate her ay 12 bin Tl himmet yapması gerektiğini söylemişler. beyefendi de farklı bir cemaatin üyesi olduğunu, zekatlarını oraya verdiğini,bunlara vermeyeceğini söylediğinde,ısrarcı olmuşlar ama kabul ettiremeyince Son sözün bu mu? Bundan sonra günah bizden gitti deyip fabrikadan çıkıp gitmişler. Ertesi gün polis kapıya dayanmış ve adamcağızı içeri atmışlar. 2 Gün ne için içeride olduğunu öğrenmeden gözaltında tutulan beyefendi ,mahkemeye çıktığında öğrenmiş suçunu. Tarihi eser kaçakçılığından içeri almışlar.hakim kanıt istemiş,hiçbirşey gösterilmeyince azarlamış savcıyı ve adamı serbest bırakmışlar. Bu olay sonrasında Başbakanlığa bile mektup yazıp ‘bunların ne kadar tehlikeli olduğunu anlattım ama bana inanmadılar’ demiş. Aslında halkla röportaj yapılsa buna benzer eminim binlerce olay ortaya çıkarılabilir.

Geçen hafta  hanımlar toplantısına gittim Güngören’de. Kur’an Kursu için ev sahibinin kira almadan oturtuğu hoca AK Parti’ye oy verdi diye şimdi evi boşaltmasını istiyor ev sahibi. Zira koyu bir Fethullahçı.

HEP ZENGİNLERİN ÇOCUKLARINI OKUTTULAR

– Fetullah Gülen’e bağlı okul ve dershanelerde sizce kimler okutuluyordu? Fakir, zengin ayrımı yapılıyor muydu?

2007 yılında ben Bugün Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum. Ve gazetede çalıştığım birinin çok zeki bir çocuğu vardı. Benim de etüt merkezlerinde ve dershanelerin açılışında çok emeğim olduğu için buna dayanarak madem dedim bu yerler maddi durumu iyi olmayan çocuklar için açıldı. Böyle zeki bir çocuğumuz var gönderelim dedim. Bana sadece 250 lira indirim yaptılar. Çocuğun taksitlerini ben ödedim. Bu durum sonrasında ben duraksadım. Baktığım zaman hep zenginlerin çocuklarını okuttukları, dar gelirli ailelerin çocuklarından çok azına hizmet verdiklerini gördüm.

ZAMAN GAZETESİ YENİ YAPTIRMIŞIM GİBİ TEKRAR HABER YAPTI

– Siz aynı zamanda onlar için himmet toplantıları yapıyor muydunuz?

Benim yaptığım toplantılarda en az 3 trilyon yardım parası toplanırdı, cemaat için. Önemli şirketlerin sahipleri olurdu ve açık artırma yolu ile yardım parası toplanırdı. Ben bile parmağımdaki yüzüğü çarır açık artırmaya sunardım. Eskiden yapmış olduğum pek çok hizmeti yeni yapmışım gibi gazetelerinde haberini yaptılar ve böylece hala onlara destek veriyormuşum imajı oluşturmak istediler. Örneğin, Bedirhan Gökce ve birçok sanatçıyla ortak yapılan ’Göklerin Titreyişi’ isimli albüm sanki yeni yapmışız gibi gündeme getirdiler.

PKK’YA HİZMET EDEN HDP’YE NASIL DESTEK VERİRLER ANLAYAMIYORUM

– Yüzüğünüzü dahi bağışladığınız Gülen cemaatinin PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye oy vermesi sizi nasıl etkiledi?

Bir zamanlar ağlaya ağlaya yardım topladığım cemaatin geçtiğimiz seçimlerde HDP’ye oy topladığını görünce ya şimdi sahtekarlar ya da o zaman sahtekarlardı diyorum. Biz çocuklar dağa çıkmasın diye okulları etüt merkezlerini açtık. Bizlere siz para vermediğiniz ya da az verdiğiniz için ‘çocuklar dağa çıkıyor, diyorlardı. Şimdi nasıl PKK’ya hizmet eden HDP’ye destek verirler anlayamıyorum. Sosyal medya üzerinden takipçilerimden bir çoğu kendilerinden HDP’ye oy istediklerini açıkladılar.

HER TOPLANTIDA 3 TRİLYON PARA TOPLUYORDUM

– Sizi şimdi hainlikle suçlayabilirler?

Şimdi bana ‘ekmek yediğin yere laf söyleme‘ şeklinde yorumlar geliyor. Ben onlardan kazandığımın çok daha fazlasını kendilerine yardım olarak geri iade ettim. Her toplantı da 3 trilyon para topluyordum. Anadolu yakasında bir restorantta yapılıyordu toplantılar. Genellikle zengin iş adamları ve  eşleri geliyordu.

ALLAH LAFZININ EN AZ 10 BİNE SATILMAK ZORUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

– Toplantılarda sizi rahatsız eden bir durum yok muydu?

Orada beni rahatsız eden bir şey vardı elbette… Bu durumun benzeri de  Kod Adı Koz filminde gösterilmişti. O toplantıların birinden bir Allah lafzı satılacak fakat kimse açık artırmaya katılmıyor. Bana bu lafzın en az 10 bine satılmak zorunda olduğunu söylediler. O sırada toplantı da getir götür işlerinde çalışan ve orada bulunan hanımlardan gelir seviyeleri daha düşük iki bayandan biri 4 bin verebileceğini söyledi. Diğer bayan da üstüne 2 bin daha koyarak açık artırmaya katıldı. Sonrasında bir heyecan furyası yaşandı ve o Allah lafzı 10 binin üstünde bir rakama satıldı. Ki bunların yanında  ben yüzüğümü veya üstümdeki feracami, eşarbımı beğenenlere açık artırma yolu ile satıyor ve hayır yapılmasını sağlıyordum.

HİDAYET KARACA’YA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

– Sizi en çok üzen nedir?

Beni bir günde batırdılar. Hidayet Karaca’ya bana yaptıklarından dolayı hakkımı helal etmiyorum. Bana Kanal D’den iş teklifi gelmişti. O zamanın parasıyla çok uçuk bir rakamdı. STV’den aldığım da o paranın onda biri kadardı. Hem TRT’de hem de STV’de çalışıyorum. TRT’de yapımcıyla yönetim arasında sorun çıktığı için TRT’den ayrıldım.  O zaman tek maaşa kaldığım için geçinemedik, eşimin işi yoktu ve ben STV’den zam veya yeni bir program vermelerini rica ettim. O zamanlar da yeni evliyim. Bir takım masraflarım da vardı. O arada işte Hidayet Karaca’nın yanına gittim. Ya bana yeni bir program yapmalarını ya da maaşıma zam yapmalarını rica ettim.

Kanal D’ye de öylesine uçuk bir maaş teklifine rağmen gitmek istemediğimi de söyledim. Kendisi ayağa kalktı ve ‘size Kanal D’de başarılar diliyorum‘ dedi. Ben tabi çok şaşırdım. O olayın akşamında bütün mütevelli toplantılarında benim parayı tercih ettiğimi söyleyerek beni aforoz ettiler. Benim Yakamoz Yayıncılıktan kitabım çıkmıştı. NT mağazaları benim kitabımı çokça sipariş etmişti. Bir gece bütün kitaplarımı yayınevine geri gönderdiler. Yayınevi sahibi benim yüzümden batma noktasına geldi. Bu olayların sonucunda ben Kanal D’de çalışmak zorunda kaldım. Bu durum eski eşimin bir arkadaşı vasıtasıyla Fethullah Gülen’e durumu anlatması üzerine ben tekrar STV’de çalışmaya başladım. Fakat o dönem hamileydim. Doğum sebebiyle ayrıldıktan sonra bir daha hiç çalışmadım.

GÜLEN’İN ÖLDÜRÜLÜP YERİNE BENZERİNİN KLONLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

– Fethullah Gülen’le hiç karşılaşmanız oldu mu? Sizce Fethullah Gülen kimdir?

Hayır kendisi ile hiç karşılaşmadım. Fethullah Gülen’in öldürülüp yerine benzerinin klonlandığını düşünüyorum. Çünkü Amerika böyle bir teknolojik güce sahip. İnsanlar geçmişte böylesine aşkla bağlandıkları birinin şimdilerde böyle işler yapabileceğine inanmıyor. Açıkçası ben de öyle düşünüyorum. Dolayısıyla böyle bir şey olabileceğini düşünüyorum.

EZBERLEDİKLERİ DIŞINDA BİR ŞEY SORMAMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER

– Türkçe olimpayatlarının sunuculuğunu yaptığınız programlara dair bir anınız var mı?

Türkçe olimpiyatları ile de kısa bir şey söylemek istiyorum. Olimpiyatları sunduğum zamanlarda beni yurtdışından gelen yarışmacılara bir şey sormamam yönünde ısrarla uyardılar. Çünkü ezberledikleri bir kısım var. Ezberledikleri dışında bir şey sormamam gerektiğini söylediler.

KADIN AĞLAYARAK BANA ANLATMIŞTI

– Paralel yapı ile hangi noktadan kopuş yaşadınız?

Bir kere MİT’e kendi istedikleri adamı yerleştiremeyip te Hakan Fidan’ın devam etmesi üzerine giriştikleri eylem ortada bir planın olduğunun çok güçlü bir kanıtı.Bir de Karadeniz’de bir yer de partinin kadın kolları başkanı anlatmıştı. Oğluyla arasını açıp görüştürmemek istemişler. Şiir okumak üzere gittiğim bir toplantıda kadın ağlayarak anlattı. Çocuğa Ankara’da Gata’yı kazanması yönünde zorlamışlar. Çocuğu gece gündüz çalıştırmışlar. Ve sonucunda çocuk Gata’yı kazanmış. Fakat sonrasında ailesi ile hiç görüştürmemişler. Kadın bunun üzerine Ankara’ya gitmiş ve bu durumu yurt müdürü ile görüşmüş. Böyle devam ederse çocuğunu yurttan alacağını söylemiş ki sonucunda da öyle olmuş. Çocuk onlardan kurtulmak adına bir müddet zor zamanlar geçirmiş, telefon numaralarını değiştirmiş.

KENDİ İRADESİ DIŞINDA BİRİYLE EVLENDİRİLİYOR

– Size Paralel Yapı’ya yönelik çok şikayet geliyor mu?

Yani bana gerek sosyal medya da gerekse telefon üzerinden arayıp cemaatle igili olay anlatan o kadar çok anne oldu ki. Bunun yanında yurt dışında gittiğim yerlerde cemaat içindeki beylerin eşleri dahi kocalarını göremedikleri, çocuklarının babasız büyüdüğü yönünde dert yandıkları olmuştur. Ki bir çok kişi yurt dışında gittiği yerden biriyle evlendiriliyor, kendi iradesi dışında.Benim en çok üzüldüğüm şey bir kişi yurt dışında bir yere gittiğinde oraya hicret ettiği düşünülüyor. Fakat kendi annesi, babası veya akrabası vefat ettiğinde onun cenazesine katılamıyor.

OYLARIN HDP’YE GİTMESİ İÇİN ÇOK ÇALIŞILDI

– Cemaatin tababanındaki insanlara ve Cumhurbaşkanı’nın paralel yapı ile olan mücadelesi noktasında neler söylemek istersiniz?

Kilit noktasındaki kişilerin yerlerinin değiştirilmesi çok önemli ama onların görev yerlerini değiştirmek işin çözümü değil. Çünkü  bir çok insan Güneydoğu, Doğu anadolu’ya gönderildi. Orada yapılanmaya başladılar. Çok büyük baskılar yapıldı. Son seçimlerde bile oyların HDP’ye gitmesi için çok çalışıldı. Dolayısıyla belli görevlerdeki insanların tabş bu anayasanın değiştirilmesi ile mümkün direkt meslekten men edilmesi gerekiyor. Fakat bazı insanlar ekmeğini sırf Fatih Üniversite’sinde  veya STV’den çıkarıyor diye de onları işsiz bırakmamak gerekiyor. Bu anlamda sapla samanı birbirinden iyi ayırt etmek lazım. Baştaki insanların hataları yüzünden alttakilere ceza çektirmemek gerektiğini düşünüyorum. Benim alternatifim vardı başka yere gidebildim. Fakat alternatifi olmayanlar, meslek hayatına orada başlamış insanlar var. Onların iyi bilinmesi gerekiyor. Bu yapı noktasında bir anda çözülecek mesele değil.  Bu anlamda ailelerin çocuklarına dikkat etmesi gerekiyor. Aileler çocuklarına sahip çıksınlar.

Etiketler: / / / / / /

CUMHURBAŞKANIN’DAN SANAYİ AÇIKLAMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda açıklamalarda bulundu. Endüstri ve savunma...
TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılı açıklamasında, eylül ayına ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı...
TOSİAD Yönetim Kurulundan İkitelli OSB’ye Ziyaret
TOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semra SANİYE MERT, Başkan Yardımcısı Salih TANRIVERDİ ve beraberindeki heyet Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan TUNÇ’u ziyaret...
Konya Tanıtım Günlerinin Açılış Programı Gerçekleştirildi.
İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan TUNÇ, KONSİAD’ın düzenlediği “Konya Tanıtım Günleri’nin açılış programına katılarak 62., 63. ve 64. Türkiye...
HDP’li Garo Paylan Fransız kanalında Türkiye’yi suçladı
France 24 kanalının konuğu olan HDP’li Garo Paylan, bir Ermeni olarak Türkiye’nin Afrin’de soykırım yapmasından korktuğunu söyledi. Türkiye sınırında oluşturulmak...
Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerini örnek aldı
Yarın 36. Olağan Kurultay’ını düzenleyecek olan CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerinde olduğu gibi salonun ortasına kurulan platformda eşiyle birlikte...
Nevşin Mengü CHP’ye üye olmak istedi
Parti Meclisi üyeliği için CHP’ye üye olmak isteyen Nevşin Mengü’nün talebi reddedildi. CNN Türk’ten kovulmadan önce ekranda gazetecilere tarafsız olma...
CHP’de kurultay günü
CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nın gerçekleştirileceği Ankara Spor Salonu’na gidecek partililere kavga edilmemesi için özel uyarılar yapıldı. Aldığı seçim yenilgilerinden sonra...
Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurultay heyecanı sardı
Kurultay öncesi bir açıklama daha yapan CHP Lideri, kurultaydan sonra AK Parti’yi devireceklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36....
İHA’larda yeni dönem: Uydudan görüntü ve kontrol
Türkiye’nin büyük atılımlar gerçekleştirdiği savunma sanayisinde gurur verici adımlar atılıyor. TAI’nin geliştirdiği ANKA İHA’lar artık uydudan kontrol edilebilecek, görüntü alınabilecek....
Zeytin Dalı’nda son bilanço: 897 terörist etkisiz hale getirildi
TSK, Zeytin Dalı Harekatı’nın son rakamlarını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde bulunan Afrin kentindeki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği...
Sokak hayvanları için barınak inşa ediyorlar
Edirne’nin Keşan ilçesinde Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, gönüllülerin de yardımıyla sokak hayvanları için barınak inşa ediyor. Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma...
Vatan Caddesi’nde minibüs yandı
Fatih’te bulunan Vatan Caddesi’nde, seyir halindeki bir minibüs aniden yanmaya başladı. Yanan araç kısa süre içinde küle döndü, trafik durma...
Kazalar artınca, polis emniyet kemeri uygulaması yaptı
Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüs ve minibüslerine yönelik emniyet kemeri uygulaması yaptı. Yolcuları, emniyet kemeri takmaları konusunda tek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bitlis konuşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na seslenerek “PYD, PKK, YPG terör örgütü müdür? Yiğitsen açıkla ama açıklayamazsın” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te...