Reklam
Reklam
iosb ikitelli haber -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

İrem Derici:

İrem Derici:
  • 24.02.2016
  • 1.261 kez okundu

Akşam’dan Aysun Yıldız Güngör’ün röportajı…

Öncelikle ilk albümün “Dantel” hayırlı olsun. Nasıl hissediyorsun?

Teşekkürler. Yorgunhissediyorum (gülüyor).

Albüm çıkarmayı düşünmüyordun. Ne oldu da fikrini değiştirdin?

Ciddiye alınmamaya başladım. İnternette 160 milyon izlenmişvideom, 8 tane hit şarkım var. E baktığında bir albümüm bile yok. “Artık albüm yapmam lazım” dedim. Bu albümde prodüktör yerine İrem Derici yazmanın gururu var. A’dan z’ye her şeyi kendim yaptım. 

Peki, nasılmış albüm çıkarmak?

Çok zormuş. Alışmışım single çıkarmaya. Maddi olarak da çöküntüye uğradım tabii. Zamanında çok büyük konuştum. “Salak mıyım,niye albüm yapayım?” dedim. Tükürdüğümü en güzel şekliyle yalıyorum. milletin ciğerini sökecek

“Dantel” şarkısını yine baban mı seçti? Onun favorisi hangi şarkı?

Yok, ben seçtim. Babamın favorisi “Ölürüm O Bakışlarına.” Zaten üç senedir bu şarkıyı söylemem için ısrar ediyor, Ferdi Tayfur’un coverı. “Milletin ciğerini sökecek” diyor.

İlk düetini babanla bu şarkıda yaptın. Ne hissettin?

Çok ağladım. Şarkının aranjesini Mustafa Ceceli yaptı. Onun stüdyosundaydık. Babam söylerken arka tarafta ağladım. Ben söylerken de onun gözleri doldu. Harika bir şey oldu. Hep söylerim Babamla silah arkadaşıyız.”

Dantel akımı da başlattın.

Ya evet sorma, çok ilginç. Millet o perdeleri kafalara geçirmeye başladı. Ne yaşlı nineler ne uyuyan bebeler…

Şöhret ne ifade ediyor senin için?

Hiçbir şey ifade etmiyor. Sevilmek şahane. Doğal yaşıyorum. Metroya biniyorum. Milletin tuhafına gidiyor. Salak mıyım? O trafiği çekeyim. Beni görenler şaşırıyor. Niye binmeyeyim? Maksimum gelsin 20-30 kişi fotoğraf çektirsin, onun kadar mutlu edecek bir şey yok ki. Şunu alayım, bunu alayım, lüks otomobillere bineyim gibi takıntılarım yok. Ayağımdaki botu orta birden beri giyiyorum. Tek lüksüm bu albüm. Kazandığım bütün parayı albüme harcadım.

Kliplerinizi eşin çekiyor. Konserlerde yanında. Nasıl bir his hem evde hem işte beraber olmak?

Konserlere genelde beraber gidiyoruz ama artık biraz ara vermek lazım. Çünkü sürekli birlikte olmak ilişkiyi yoruyor. Bir önceki klibi de o çekti. Normalde çok eğleniyoruz ama tek olduğum sahnelerde çok stresli oluyorum. Heyecanım yok ama her şeye hâkim olma gibi bir manyaklığım var.

1.5 yıldır evlisiniz. İlişkiyi nasıl heyecanlı tutuyorsunuz?

Kavga ederek (gülüyor).

Sosyal medya hesabından, fotoğrafları sildin. Herkesi üzdün. Sence o kadar üzüldüler mi?

Tabii ki üzülenler de oldu ama zil takıp oynayanlar da… Dost, düşman belli oldu derler ya… Fotoğrafları sildim. Telefonum susmadı. Bir kişiye cevap verecek mecalim yoktu. Evde ağlamaktan canım çıktı. Sonra barıştığımız duyulunca ses soluk çıkmadı kimseden. Gerçek dostlarımız sevindi barışmamıza.

Kavga sebebiniz neydi?

Ortada bir sebep yok. Ankara’da konsere gittik. Konser bitti. Tutuştuk kavgaya. Otelde çıngar çıktı. Çektim kapıyı çıktım. İlk uçakla ağlaya ağlaya İstanbul’a geldim. O gazla, o sinirle, yaş bir anda 13 oldu ve sildim her şeyi. Ben silince o da sildi. Aslında iğrenç bir şey bir anda her şeyi silmek!

Gözün karardı değil mi?

Tabii. Bir de diyorum ki; “Bunları silerek ona acı çektireceğim.” O sinirle ergen gibi davrandım. Hemen fark edildi. Ne kadar göz önünde olduğumu ve takip edildiğimi anladım. “Bu sektörde evlilik yürümez. Ben demiştim” diyenler oldu. O kadar mutluyum ki barıştığımız için herkesin ağzına fermuar vurdum. Bir de “Reklam yapıyorlar” denildi. Evde acıdan, üzüntüden geberirken, onlar yaptı reklamımı.

Kıskanç mısınız?

Köpek gibi kıskancım. Rıza, biraz daha normal ama onda da acayip bir sahiplenme var ki benim en sevdiğim şey. Belki biraz ataerkil gelecek kulağa ama seviyorum ben o duyguyu. “Gömlek mi ki sahipleniyorsun” diyorlar ama sahiplenmek dünyanın en güzel şeyi. Yıllar önce söylemiştim, sonra anonime dönüştü söz; “Ruh eşi istemiyorum, ben suç ortağı arıyorum.”

Peki, nasıl barıştınız?

10 günlük bir ızdırabın sonunda dayanamadım aradım. “Rıza biz manyak mıyız, millet birbirini aldatır da ayrılır, başkasına âşık olur da ayrılır. Biz küçücük mevzularla kendimizi bu hale getiremeyiz. Allah aşkına kalk gel konuşalım” dedim. Geldi bir kaç saat sonra. Sabaha kadar konuştuk sakin sakin. Sonra sarıldık uyuduk, bundan sonra aptallık yok, milletin ağzına laf vermek yok diye…

Yuvayı dişi kuş mu yapıyor?

Kesinlikle, dişi kuş yapıyor. Çünkü sorumluluk sevmiyor adamlar, yapacak bir şey yok. Ama tabii ben bazen çemkiren kuş oluyorum (kahkahalar). Allahtan Rıza orta yolu bulan bir adam.

Peki, evlilik aşkı öldürüyor mu?

Hayır. Bence bunlar klişe. Evlilik, sadece imzadan ibaret… Öldürtmeyin aşkı. Biyolojik ve kimyasal olarak kanıtlanmış; aşkın ömrü maksimum üç sene. Bizim daha üç senemiz dolmadı.

Aşk biterse?

Babamın hayat boyu dört öpücük kuralı vardır. Anlatırım her yerde. Elden öpücük; saygı, alından öpücük; şefkat, yanaktan öpücük; dostluk, dudaktan öpücük; cinsellik… Evlilik aşkı öldürmesin istiyorsan bu dört öpücüğe saygı duyacaksın…

Bir röportajında “30 yaşında anne olacağım” demişsin.

1 senem kaldı. Artık otuzlar kırk oldu. Sanıyorum biraz daha bekleyeceğim. Annem gibi bir anne olacağım. Annem, dünyanın en fedakâr kadınıdır. Çocuğumu bakıcı elinde büyütmek istemiyorum. Şımarık bir çocuk değil, saygın bir birey yetiştirmek istiyorum. Ben de daha çocuğum. Baksana kavga ediyorum Instagramdan fotoğraf siliyorum. Çocuk çocuğu nasıl yetiştirsin? Benim şu an ilişkide zekâ yaşım 13. Orada kaldım ben. Evde kavga ederiz çocuğu fırlatırız birbirimize. İlişki de rayına otursun, acelemiz yok…

ÇILGIN BİR TİPTİM

Senin çocukluğun nasıldı?

İğrenç. Her yıl bitlenen, erkek çocuğundan farkı olmayan, camdan atlayan, serviste kapı açıp çocuk atan çılgın bir tiptim. Annen baban çıldırıyordur.Babamla annem ayrıydı. Annem delirirdi, “Seni yetiştireceğime 11 erkek çocuk yetiştirir, birinci lige takım yapardım” derdi. Korkunç bir çocuktum.

Küçükken ne olmayı istiyordun?

Şarkıcı. Bir ara tüpçü olacağım diye tutturmuşum. Mahalle de Aygaz’ı duyunca; “Aygaz’ı ben söyleyeceğim” dermişim (gülüyor).

Okul yıllarında popüler miydin?

En popüleriydim. Çünkü ben bunun için yapardım haylazlıkları. Hep beni konuşsunlar isterdim. Tek derdim oydu. Hatta sırf beni konuşsunlar diye camdan atlamak nedir ya (kahkahalar).

Camdan mı atladın! Bir yerin kırılmadı mı peki?

Yok, liflerim zarar görmüştü. Mimar Sinan’da Klasik Müzik Eğitimi alıp yıllarca caz söyledim. Türk pop müziği söylemeye başlamam, popüler olmayı sevdiğimden. Alkışı seviyorum. 

Kıskanılır mıydın?

Yok ya. Kıskanıldığımı zannetmiyorum çünkü herkesle iyi anlaşırım. Hayatta küs olduğum kişi sayısı çok azdır. Karşı taraf küser, duramam ararım,

“Manyak mısın, kalbim ağrıyor, barışalım” derim. Kız arkadaşım çok yoktur, erkeklerle daha iyi anlaşırım. Neden?

Bunalıyorum kadınlardan. “Saçımı şuna kestirdim, şu çantayı aldım” muhabbetleri beni sıkıyor. Zaten modanın m’sinden anlamam…

HIRSLI BİRİYİM

Müziğin ne anlatıyor?

Bir şey anlatma gibi bir derdim yok. Yıllardır edebiyat derslerinde gördük ya; Sanat sanat için midir, Sanat halk için midir? Sanat, tabii ki halk içindir. İnsanlar benim albümümü alıp bir derdi varsa ağlasın, Dantel’le de oynayıp sapıtsın istiyorum. Benim davam bu; ağlatmak ve güldürmek.

Neden ağlatmak?

Aslında hep aşk üzerine şarkılarım. Düğün şarkıcısına çıktı ya adım. “Çektin gittin zalimin kızı” değil de, “Seni çok seviyorum” şarkıları yaptım. “Kalbimin Tek Sahibine” 20 sene sonrasının “Samanyolu” şarkısı. O yolda ilerliyor. Bu albümde daha çok hızlı şarkılar var. “Evlenmene bak” diye bir şarkı var Sinan’ın (Akçıl) yazdığı, bence son yılların en komik şarkısı.

İngilizce şarkı söylemeyi düşünüyor musun?

Yok, Türkçe-popa devam. Yani ne yapacağım ki İngilizce şarkı söyleyip? Türk olarak dünyaya açılma durumumuz biraz kısıtlı.

Yıllarca İngilizce caz söylemişsin ama.

Evet, bu işe başlamadan önce o kadar ukala bir tavrım vardı ki… Babam bir gün; “Sen asilzade misin? Ne demek Türkçe okumam? Sen bu halka müzik yapacaksan, tabii ki Türkçe okuyacaksın” dedi. İyi ki de öyle söylemiş. Caz yapsaydım belli bir kitlem olurdu, belki iki bin-üç bin kişi tanırdı. Egolu vehırslı bir tipim, kendimi yerdim evde.

Hiç egolu gibi davranmıyorsun…

Şurada bir dövmem var (parmağını gösteriyor) “Egonu açlıktan öldür ki, ruhun doysun.” Bu dövmeden sonra o egoyu törpüledim ama hırs küpüyümdür. Koç burcuyum, yükselenim de Aslan. Ben nasıl hırslı olmayayım? 

Etiketler: / / / / / / /

CUMHURBAŞKANIN’DAN SANAYİ AÇIKLAMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı”nda açıklamalarda bulundu. Endüstri ve savunma...
TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yazılı açıklamasında, eylül ayına ilişkin sanayi üretim endeksi verilerini değerlendirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı...
TOSİAD Yönetim Kurulundan İkitelli OSB’ye Ziyaret
TOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semra SANİYE MERT, Başkan Yardımcısı Salih TANRIVERDİ ve beraberindeki heyet Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan TUNÇ’u ziyaret...
Konya Tanıtım Günlerinin Açılış Programı Gerçekleştirildi.
İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan TUNÇ, KONSİAD’ın düzenlediği “Konya Tanıtım Günleri’nin açılış programına katılarak 62., 63. ve 64. Türkiye...
HDP’li Garo Paylan Fransız kanalında Türkiye’yi suçladı
France 24 kanalının konuğu olan HDP’li Garo Paylan, bir Ermeni olarak Türkiye’nin Afrin’de soykırım yapmasından korktuğunu söyledi. Türkiye sınırında oluşturulmak...
Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerini örnek aldı
Yarın 36. Olağan Kurultay’ını düzenleyecek olan CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti kongrelerinde olduğu gibi salonun ortasına kurulan platformda eşiyle birlikte...
Nevşin Mengü CHP’ye üye olmak istedi
Parti Meclisi üyeliği için CHP’ye üye olmak isteyen Nevşin Mengü’nün talebi reddedildi. CNN Türk’ten kovulmadan önce ekranda gazetecilere tarafsız olma...
CHP’de kurultay günü
CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nın gerçekleştirileceği Ankara Spor Salonu’na gidecek partililere kavga edilmemesi için özel uyarılar yapıldı. Aldığı seçim yenilgilerinden sonra...
Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurultay heyecanı sardı
Kurultay öncesi bir açıklama daha yapan CHP Lideri, kurultaydan sonra AK Parti’yi devireceklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 36....
İHA’larda yeni dönem: Uydudan görüntü ve kontrol
Türkiye’nin büyük atılımlar gerçekleştirdiği savunma sanayisinde gurur verici adımlar atılıyor. TAI’nin geliştirdiği ANKA İHA’lar artık uydudan kontrol edilebilecek, görüntü alınabilecek....
Zeytin Dalı’nda son bilanço: 897 terörist etkisiz hale getirildi
TSK, Zeytin Dalı Harekatı’nın son rakamlarını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin kuzeyinde bulunan Afrin kentindeki terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği...
Sokak hayvanları için barınak inşa ediyorlar
Edirne’nin Keşan ilçesinde Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, gönüllülerin de yardımıyla sokak hayvanları için barınak inşa ediyor. Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma...
Vatan Caddesi’nde minibüs yandı
Fatih’te bulunan Vatan Caddesi’nde, seyir halindeki bir minibüs aniden yanmaya başladı. Yanan araç kısa süre içinde küle döndü, trafik durma...
Kazalar artınca, polis emniyet kemeri uygulaması yaptı
Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, yolcu otobüs ve minibüslerine yönelik emniyet kemeri uygulaması yaptı. Yolcuları, emniyet kemeri takmaları konusunda tek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bitlis konuşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na seslenerek “PYD, PKK, YPG terör örgütü müdür? Yiğitsen açıkla ama açıklayamazsın” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’te...